500 00 50
 
DETAYLI ARA
SİTE İÇİNDE ARA
Arama Yapılacak Modüller
 
Körfez´de ot biçme çalışmaları sürüyor
Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yabani otların temizliği ile çim biçme çalışmalarını şehrin dört bir yanında sürdürüyor
17 Ağustos şehitleri dualarla anıldı
Körfez´de asrın felaketi olarak adlandırılan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi´nin 20. yılında hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu. Kur´an-ı Kerim tilaveti sonrası mezarlar ziyaret edildi,
Başkan Söğüt´ten 17 Ağustos Mesajı
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 20. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Esnaf ve Vatandaşın Talebi Yerine Getirildi
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt´ün talimatı ile İlimtepe Kalıcı Konutlar´daki atıl durumdaki iş merkezinin içi temizlendi. Vatandaşların ve esnafın talebi sonrasında da güvenlik dolayısıyla girişlere demir kapı yapılması için çalışma başlatıldı.
Pazar Temizlendi, Atıklar Gömüldü
Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipler, İlimtepe´de kurulan kurban kesim alanındaki atıkları topladı. Mahalle Muhtarı Kazım Elmas ise vatandaşlar tarafından gelişi güzel şekilde bırakılan atıklar için ´daha duyarlı olunmalı´ çağrısı yap
Körfez´de Bayram Coşkusu
Körfez´de geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşması´nın adresi, Tütünçiftlik Kültür Merkezi´ydi. İstanbul Vali Yardımcılığı´na atanan Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can´ın da katıldığı bayramlaşmada, birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Başkan Söğüt, "Yarınlara Beraber Yürüyeceğiz"
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kuzey Mahallesi ve Esentepe Mahallesi´nde muhtarlar ile birlikte incelemelerde bulundu. Yapılması planlanan çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulundu.
BİRLİKTE YAŞANIRSA GÜZEL VE ANLAMLIDIR
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kurban Bayramı öncesinde mesaj yayımladı. Başkan Söğüt, Kurban´ın ve Kurban Bayramı´nın anlamının çok iyi kavranması gerektiğini belirtti.
Körfez´de Panayır Coşkusu
Körfez Belediyesi, Körfez Ticaret Odası ve Körfez Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından Körfez?de bu yıl ikincisi düzenlenen Alışveriş Panayırı, hem Ağadere Caddesi´nde hem de Mimar Sinan Mahallesi´nde kuruldu. Esnafın da vatandaşın da yüzü güldü.
Körfez´de Kırılan Mazgallar Yenileniyor
Körfez Belediyesi ekipleri ilçe genelinde kırılan ve zarar gören mazgalları yeniliyor. Mazgallar yenilenirken, içlerindeki atıklar da temizleniyor.
Sarı Kutularda 38 Ton Tekstil Atığı
Körfez Belediyesi tarafından hayata geçirilen Tekstil Atıkları Geri Dönüşüm Projesi büyük ilgi gördü. 2019´un ilk 7 ayında, bir önceki yıla göre 2,5 kat artış oldu.
Mezarlıklarda Bayram Temizliği
Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ilçe genelindeki mezarlıklarda bakım-onarım ve temizlik çalışması gerçekleştirdi.
Körfez´deki Okullara Boya Ve Tadilat Desteği
Körfez Belediyesi, her yıl olduğu gibi eğitim kurumlarına desteğini sürdürüyor. Talepler doğrultusunda okulların boyama ve tadilat işlemleri belediye ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.
Koray Şener´in Adı Yaşatılıyor
İstanbul´da Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynana derbi maçı sırasında kalbine yenik düşen Körfezli genç Koray Şener´in adı evinin karşısındaki parkta yaşatılıyor.
"Körfez, Çektiği Cefaya Karşı Vefa Beklemektedir"
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü´nün İstanbul´a taşınacak olması ile ilgili olarak bir yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Körfez´de Bozulan Yollara ´Asfalt´
Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım-bakım ve onarım ekipleri, ara sokaklarda bozulan yolların onarım ve yama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Körfez´de Bakım ve Onarım
Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Körfez´i güzelleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, vatandaşların çok sık kullandığı caddelerden olan Ağadere Caddesi üzerindeki kaldırımlarda bakım-onarım çalışması gerçekleştirildi.
Körfez´de Panayır Günleri Başlıyor
Körfez Belediyesi, Körfez Ticaret Odası ve Körfez Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde ilki Ramazan Bayramı?nda düzenlenen Panayır Günleri, Kurban Bayramı´nda da gerçekleştirilecek. 8-10 Ağustos tarihleri arasındaki panayır boyunca, çeşitli etkinl
Çocuklar Bu Parkı Çok Sevdi
Körfez Belediyesi tarafından, Hereke Seyir Terası´nda özellikle çocukların çok sevdiği bir tasarımla mevcut park yenilendi. Uçak şeklinde yapılan park ilgi odağı oldu.
Sıfır Atık´ta Körfez´de Büyük Başarı
Körfez Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında 2019 yılının 6 aylık periyodunda; 450 ton ambalaj atığı, 65 ton cam şişe ve 320 ton hacimli atığı geri kazanıma veya enerjiye dönüştürdü.
Görüntülenen Kayıt: 1-20 / Toplam Kayıt: 400
Sayfa: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 ·
İLETİŞİM
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli
TELEFON
02625282302
E-POSTA
bilgi@korfez.bel.tr
Yazılım K7  l  Site Yönetimi Körfez Belediyesi Bilgi İşlem