500 00 50
 
HABERLER
BOL BOL KİTAP OKUYUN VE ARAŞTIRIN
Orjinal Resim

BOL BOL KİTAP OKUYUN VE ARAŞTIRIN

Orhangazi Anadolu Lisesi’nde ‘Gençlik Buluşmaları’ kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Başkan İsmail Baran, hem okulda hem okul sonrası hayatta başarının çok okumakla ve araştırmakla yakalanabileceğini söyledi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘Gençlik Buluşmaları’ kapsamında Orhangazi Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Okul Müdürü İbrahim Yıldırım ve öğretmenlerin de katıldığı buluşmada kendi hayatından kesitlerle kariyer planlamasıyla ilgili tavsiyelerde bulunan Başkan İsmail Baran, gelen soruları da samimiyetle cevapladı. Bir öğrencinin 'nasıl başarılı olunur' şeklindeki sorusuna; “Bol bol kitap okuyun, merak ettiklerinizi araştırmaktan çekinmeyin. Hedeflerinize adım adım inanarak ilerleyin” dedi.

KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRİN

Gençlerin siyasette yer almasıyla ilgi soruya da cevap veren Başkan İsmail Baran, “Gençlerin siyasetin içerisinde yer almasını önemsiyorum. Ben lise çağlarında siyasetle tanıştım. Size sosyal anlamda da kendinizi geliştirme anlamında da katkılar sunacaktır. Tabi bu asla sizlerin kendinizi geliştirmenize ve okumanıza engel olmamalı” dedi. Başkan Baran, gençlere AK Parti ile birlikte siyasette daha fazla şans verildiğini belirterek, hem meclis üyeliği hem de milletvekili olarak birçok gencin ülkesine hizmet etmeye başladığını belirtti.

BAŞARININ YARISI İNANMAKTIR

İnanmanın başarının yarısı olduğunu belirten Başkan İsmail Baran, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Milli ve manevi duygularıyla yetişen bir nesil, bu ülkeyi 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla götürecektir. O yüzden kendinizi geliştirin ve asla kendiniz için koyduğunuz hedeflerden vazgeçmeyin” dedi. Başkan Baran daha sonra Okul Müdürü İbrahim Yıldırım’a şiir kitabını takdim ederken, il düzeyinde düzenlenen yarışmalarda derece elde eden öğrencilere de madalyalarını takdim etti.

 

Arşiv  l 
Yazdır  l 
128 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
İLETİŞİM
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli
TELEFON
0 262 528 2302
E-POSTA
bilgi@korfez.bel.tr
Yazılım K7  l  Site Yönetimi Körfez Belediyesi Bilgi İşlem