Haber

Şehit Nazım Ateş Parkı´nda Çalışmalar Sürüyor

Orjinal Resim

Şehit Nazım Ateş Parkı’nda Çalışmalar Sürüyor
Körfez sahiline renk katacak olan Şehit Nazım Ateş Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Söğüt de devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Körfez’de Anıtpark olarak da bilinen Şehit Nazım Ateş Parkı’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 20 bin metrekarelik alanda şehrin dokusuna ve ihtiyaçlarına uygun olarak inşa edilecek olan park içerisinde Atatürk ve Şehit Anıtı ile Meydanı, Büstler Meydanı, Anıt’a Saygı Yolu, kafeterya, sahil yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanı ve otopark bulunacak.

ÇALIŞMALAR HIZLI İLERLİYOR
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de hafta sonu çalışmaların devam ettiği parkta incelemelerde bulundu. Başkan Söğüt, “Uzun süredir atıl durumdaydı. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte buranın yenilenmesi için gerekli adımları hemen attık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a da teşekkür ediyorum. Hızlı bir şekilde çalışmaları başlattı.

BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ
Bölge için önemli bir alan. Ailelerin güzelce vakit geçirebileceği, çocukların eğlenebileceği bir park hayata geçireceğiz. Ayrıca törenlerde kullanacağımız saygı yolu da olacak. Çalışmalar hızlı ilerliyor. Sahil boyunca palmiyeler de görüntüye ayrı bir renk katacak” ifadelerini kullandı. Başkan Söğüt çalışmayı yürüten yetkililerden de gelinen durumla ilgili bilgi aldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler