500 00 50
 
HABERLER
Körfez´de ´Trafik Haftası´ Farkındalığı
Orjinal Resim

Körfez’de ‘Trafik Haftası’ Farkındalığı

Körfez’de Trafik Haftası ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ farkındalık etkinliği düzenlendi. Kaymakam Bilgin ve Başkan Söğüt de trafikte şoförlere broşür dağıttı.

7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ farkındalık etkinliği Körfez’de de uygulandı. Petkim Ortaokulu öğrencilerinin de katıldığı etkinlikte; Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Zihni Manap, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Eraslan da yer aldı.

ETKİNLİK DÜZENLENDİ
Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, “Tüm illerimizde benzer etkinlik hayata geçiriliyor. Bugün; Karayolları Trafik Güvenliği Günü. Bugünden itibaren de 7 gün Trafik Haftası. Yayalarımızın haklarını ortaya koymak, şoförlerimizin sorumluluklarını duyurmak anlamında bir takım etkinliklerde bulunuyoruz.

5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK
Bu yıl farkındalık yaratılacak 5 adım belirlendi. Güvenli trafik için; Yaya yolunda ilerleyelim, görünür olalım, trafik ışıklarını takip edelim, yaya geçidini kullanalım ve yola odaklanalım” ifadelerini kullandı. Başkan Şener Söğüt de kurallara uymanın önemine vurgu yaptı.

KURALLARA UYALIM
Başkan Söğüt, “Mutlaka kurallara uyalım. Bizi sevenleri, sevdiklerimizi üzmeyeceğiz, üzülmelerine de sebebiyet vermeyeceğiz. Sizler kurallara uyun ve yakınlarınızı da kurallara uymaları noktasında uyarın” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Bilgin ve Başkan Söğüt trafiğe çıkarak şoförlere broşür dağıttı.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
41 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
HIZLI MENÜ
BİR PROJEM VAR
SİTE İÇİ ARAMA
HAVA DURUMU
SANTRAL SES KAYDI AYDINLATMA METNİ
BAĞLANTI REHBERİ
WEB MAIL
AYDINLATMA METNİ
VEFAT EDENLER
NÖBETÇİ ECZANELER
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÇAĞRI MERKEZİ
0262 500 00 50
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli