Haber

Körfez´in ´Çınarları´ İçin 60+ Aktif Yaşlanma Kulübü Açıldı

Orjinal Resim

Körfez’in ‘Çınarları’ İçin 60+  Aktif Yaşlanma Kulübü Açıldı
Körfez Belediyesi, yaşlıların sosyal faaliyetlerde bulunacakları ve yaşam sürecini aktif bir şekilde geçirmelerini sağlayacak 60+Aktif Yaşlanma Kulübü’nü hizmete açtı. Açılışta konuşan Başkan Şener Söğüt, “Geçmişten geleceğe köprü olan büyüklerimiz için ne yapsak az” dedi.

Körfez Belediyesi yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşlılara yönelik projeler geliştirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Körfez Belediyesi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle Yarımca Sahili’nde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü yanında 60+ Aktif Yaşlanma Kulübü’nü hizmete açtı.

AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Açılış törenine; Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutan vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Savaş, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Eraslan, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, BBP İlçe Başkanı Bayram Kurtaran, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, belediye başkan yardımcıları, kamu kurum müdürleri meclis üyeleri, oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖNEMLİ BİR KÖPRÜSÜNÜZ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt konuşma gerçekleştirdi. “Bugün hakikaten ayrı bir mutluluğu yaşıyoruz” diyen Başkan Şener Söğüt, “Ömürlerini ülkemiz için milletimiz için harcayan, geçmişten geleceğe önemli bir köprü olan değerli büyüklerimizin zamanını vaktini geçirebileceği ve birçok faaliyette bulunabileceğimiz bu kulübümüzün açılışındayız.

BİRLİKTE SEVİNCİ YAŞIYORUZ
Her alanda, her yaşta vatandaşımız için faaliyetler ve programlar yapmak, her birine ayrı hizmetler getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Özellikle bugün ilimizde de ilkini açtığımız bir çalışma ile sizleri buluşturmanın mutluluğunu sevincini yaşıyoruz. Bu faaliyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüteceğiz. Burada temelleri atılan bu proje ile bu faaliyetin başka ilçelerimize, şehirlerimize de ışık tutacağına inanıyorum.

VEFA BORCUMUZ VAR
Yaşlılarımıza, büyüklerimize, çınarlarımıza vefa borcumuz var. Ne öğrendiysek sizlerden öğrendik. Sizlerin tecrübe ve deneyimleri bizlere hayatı öğretti. Sizlerden öğrendiklerimizle hizmet ediyoruz. Her birinizin ellerinden öpüyorum. Buradaki alanın çevre düzenlemesi de yapılacak. Aktivite alanları bulunacak. Çok daha güzel olacak” ifadelerini kullandı. Başkan Söğüt’ün ardından Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar konuştu.

ÇOK GÜZEL BİR HİZMET
Kaymakam Kalkar, “Ben de bu kulübün devreye girdiği programda olmaktan mutluluk duyuyorum. Büyüklerimiz bugüne kadar hayata verdikleri anlamla, elde ettikleri tecrübeleri aktardıklarıyla böyle güzel alanları hak ediyorlar. Emeği geçen herkese Körfez Belediyemize gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler