Haber

Körfez´de İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Orjinal Resim

Körfez’de İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
Her yıl okulların açıldığı ilk hafta kutlanan İlköğretim Haftası, Körfez ilçesinde bu sene Tuğrul Bey İlkokulu’nda kutlandı.

Tuğrul Bey İlkokulu’nda düzenlenen kutlama programına; Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Mesut Kavak, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Komando Üsteğmen Salim Türker, İlçe Emniyet Müdürü İlker Yandı, Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

BAŞKAN SÖĞÜT, “HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt konuşma gerçekleştirdi. Kurt’un ardından ise yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Yeni eğitim ve öğretim yılının çocuklarımıza, ailelerine, çok değerli öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Körfez Belediyesi olarak yaz ayı boyunca okullarımızın bakımını yaptık ve yeni döneme hazırladık. Okullarımızın ihtiyaçlarını giderme konusunda destek sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

KAYMAKAM KALKAR, “BAŞARI DİLEKLERİNİ İLETTİ”
Son konuşmayı ise Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar yaptı. Kaymakam Kalkar, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının öğrenci, öğretmen, veli ve tüm çalışanlara hayırlı olması temennisinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

ÇOK BEĞENİLDİ
Günün anlam ve önemine dair düzenlenen kutlama programında sergilenen şiir dinletisi ve halk oyunları gösterileri, hem protokolden hem de velilerden tam not aldı.

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler