Haber

Körfez´de kuşak sınavı yapıldı

Orjinal Resim

Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü karate branşında 2024 yılı 2. dönem kuşak terfi sınavları yapıldı. Sınava 54 sporcu katılarak başarıyla kuşak atladılar.

Körfez Belediyesi Karate siyah kuşak 3. Dan 2. Kademe Milli Antrenörü Şaban Ağaya tarafından Körfez Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan kuşak terfi sınavına sporcuların yanı sıra aileler de ilgi göstererek heyecanla çocuklarını izlediler. Heyecan dolu bir atmosferde geçen sınav sonucunda, bir üst kuşağa terfi etmeye hak kazanan tüm sporcular büyük bir mutluluk yaşadılar.

SIKI BİR ÇALIŞMANIN ESERİ

Körfez Gençlerbirliği karate antrenörü Şaban Ağaya, “Haftanın 4 günü müsabık sporcular ve diğer 2 günü de beyaz ve renkli kemer sporcuları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Haftanın 6 günü 3 seans antrenmanlarımız aralıksız devam ediyor. Sporcularımız 4 ayda bir kuşak sınavına girip bu üç bölümü de eksiksiz yapmak zorundalar. Bunları yapabilenler bir üst kuşağa geçiyorlar.

54 SPORCU KUŞAK ATLADI

Bugün 54 sporcumuz başarıyla sınavlarını geçerek kuşak atladılar. Diğer yandan 8 sporcumuz ise siyah kuşak 1. Dan sınavına girip başarıyla geçtiler. Kulübümüzde karatede toplam 125 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü karate altyapısı olarak Kocaeli’de iyi bir seviyedeyiz. Diğer yandan Türkiye genelinde de kulüp olarak katıldığımız turnuva ve şampiyonalarda adımızı başarıyla duyurduk ve tanınmış bir kulüp haline geldik. Gerek Türkiye dereceleri, gerek uluslararası dereceler ile adımızdan söz ettiriyoruz” diyerek karate çalışmaları ve yapılan sınavlar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Körfez GB Karate kuşak sınavı sonuçları

Sarı kuşağa geçenler; Asya Almira Alşengi, Zeynep Elif Vatan, Muhammed Eymen Ertuğrul, Medine İpek

Turuncu kuşağa geçenler; Deniz Eylül Kaynar, Eymen Şeşenoğlu, İnci Işık, Muhammed Aytekin, Said Emin Akdeniz

Yeşil kuşağa geçenler; Reyhan Kahriman, Yasin Kahriman, Erva Su Tozman, Eren Köse, Alperen Köse, Sarp Karagöz, Ahmet Eymen Karaca, Melis Sidre Yenitürk, Betül Berre Yenitürk, Su Aksu, Elif Azra Özyener, Muhammet Nerat Sönmez, Hamza Sönmez

Mavi kuşağa geçenler; İnci Çelik, Kübra Polat, Nisanur Topal, Nisanur Güneş

Kahverengi 3.Kyu’ya geçenler; Elif Buğlem Yıldız, Hiranur Yıldırım, Eslem Sude Ay, Abdullah Oğuzkağan Eraslan, Gülece Gök, Zehra Acar, Ertuğrul Poyraz, Eymen Tarık Urak, Muhammet Fırat Tüken, Abdülkadir Şeker, Musap Ensar Demiröz, Nehir Kütükçüoğlu, Süleyman Emir Biçici, Ela Erkan, Çınar Kaya, Yusuf Eymen Sarıbulak

Kahverengi 2.Kyu’ya geçenler; Bengisu Yüce, Ada Almina Kavcı, Ömer Eymen Çarboğa, Esman Çimen, İlayda Kaya

Kahverengi 1. Kyu’ya geçenler; Hatice Özdemir, Elif Zümra Avçin, Abdülkerim Yazır, Ecrin Su Yazır, Melek Belinay Özmen, Meryem Betül Özmen, Miray Aydın.

 

 

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler