Kurumsal Yapı

Orhan TUNA

İletişim Bilgileri

2625282302
480
otuna@korfez.bel.tr

1984 yılında Körfez'de doğdu. İlköğretimi Yeniyalı İlkokulunda, Orta Öğretimi Körfez Çok Programlı Lise İmam-Hatip bölümünde, Lise eğitimini Oruç Reis Anadolu Lisesinde tamamlandı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Kocaeli Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Askerlik görevini kısa dönem olarak Tekirdağ Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanlığında yaptı. Çalışma hayatına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Ulaşım denetim görevlisi olarak, Gebze Kent Kart Bürosunun kurulumu ve işletilmesinde, Gebze Bölgesi’ndeki KOTUS projesinde, Toplu Taşıma Gözetleme Merkezinin kurulumunda ve Ulaşım Daire Başkanlığı’nın görev alanı içerisinde bulunan tüm hizmet alanlarında Gebze Bölgesi dâhilinde görev yaptı. Körfez Belediyesi’nde Evlendirme Memuru olarak görevine devam etti.  2019 yılında Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı. 

Kocaeli Taşköprülüler Derneği Başkan Yardımcılığı, Taşköprü Birlik Spor Kurucu Üyeliği ve 5 yıl Kulüp Başkanlığı, Körfez Kulüpler ve Spor Adamları Birliği Kurucu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Körfez Belediyesi’nde Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bem-Bir-Sen Sendikasında 5 yıl İşyeri Temsilciliği görevleri yaptı.

Tuna, evli ve 2 çocuk babasıdır.